امروز:سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶
زمان انتشار : یکشنبه, آذر ۲ام, ۱۳۹۴ | پرینت مطلب |جلیل هلالی| بازديد: 236 بار

ابلاغ دستورالعمل مقابله با ال‌نینو به استانداران

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با پیش‌بینی پدیده ال‌نینو در مهرماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در ۱۲ بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

به گزارش تسنیم، مرتضی اکبرپور ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان اظهار داشت: آمادگی دائمی و کامل مسئولان با همکاری مردم برای پیشگیری از خسارات حوادث طبیعی در دستور کار است.

وی افزود: پیش بینی‌های جوی حاکی از زمستان سردتر نسبت به سال‌های گذشته است و تاکید برآمادگی و مقابله بهنگام با حوادث ناشی از حوادث جوی در دستور کار است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: افزایش ۶۳ درصدی بارش‌ها در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال نشان دهنده سال پربارش در کشور است.

وی گفت: با پیش‌بینی پدیده النینو در مهر ماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در ۱۲ بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: امسال ۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش امداد ونجات و پیشگیری و ترمیم زیرساخت‌های به دستگاه‌های اجرایی کشور اختصاص یافت. وی افزود: همکاری مردم با دستگاه‌های امدادرسان و اطلاع رسان می‌تواند سبب کاهش خسارت ناشی از حوادث بلایای طبیعی باشند.
جانشین ستاد بحران استان گلستان هم در این جلسه گفت: با هدف پیشگیری از حوادث احتمالی طبیعی در ماه‌های سرد سال مراکز خدمات‌رسانی همانند منابع سوختی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و نانوایی‌ها و مدارس استان دوگانه سوز شده‌اند.
رضا مروتی از همه  شهرداران استان خواست در مدت یک هفته ساختار مدیریت بحران را در شهرداری‌ها با هدف پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی تشکیل دهند.

منبع: سایت فراروTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

avatar

نویسنده: جلیل هلالی