امروز:دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶
زمان انتشار : چهارشنبه, اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ | پرینت مطلب |سید اسعد حسینی| بازديد: 312 بار

توریست‌پذیرترین شهرهای جهان را بشناسید

در سال ۲۰۱۴ میلادی شهر لندن بیشترین شمار توریست خارجی را به خود جذب کرد و توانست از محل جذب توریست میلیون‌ها دلار درآمد کسب کند. اما جالب اینجاست که دوبی در این سال توانست بیشتر از نیویورک و توکیو توریست خارجی جذب کند.

به گزارش ایسنا، اقتصادنیوز در این رابطه آورده است: توریسم یکی از صنایع مهم و درآمدزا در کشورهای مختلف دنیا است و دولت‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا با ایجاد جذابیت‌های مختلف، رغبت سفر به کشور خود را در توریست‌های خارجی ایجاد کنند. صنعت توریسم ضمن ایجاد درآمد می‌تواند زمینه را برای معرفی فرهنگ کشور میزبان به دیگر کشورهای دنیا فراهم آورد و به حفظ این فرهنگ نیز کمک کند.

به گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۴ میلادی، لندن توریست‌پذیرترین شهر دنیا بوده است. در این سال ۱۸٫۶۹ میلیون توریست از لندن بازدید و حداقل یک شب را در هتل‌ها و مهمانسراهای این شهر سپری کردند.

در این سال بانکوک دومین مقصد توریست‌های خارجی بود. شمار توریست‌هایی که در سال ۲۰۱۴ میلادی از بانکوک دیدار کردند برابر با ۱۶٫۴۲ میلیون نفر بوده است. پاریس سومین مقصد توریست‌ها در دنیا بوده و در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۵٫۵۷ میلیون نفر حداقل یک شب را در این شهر به صبح رساندند.

شهرهای سنگاپور، دوبی و نیویورک در این رده‌بندی در جایگاه چهارم تا ششم دنیا قرار داشتند و شمار توریست‌های خارجی که یک شب را در سنگاپور سپری کردند برابر با ۱۲٫۴۷ میلیون نفر، در دوبی برابر با ۱۱٫۹۵ میلیون نفر و در نیویورک برابر با ۱۱٫۸۱ میلیون نفر بوده است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد توریست‌های خارجی استانبول برابر با ۱۱٫۶ میلیون نفر بوده است و کوالالامپور مالزی هم در این سال ۱۰٫۸۱ میلیون توریست خارجی را جذب کرد. در سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد توریست‌های خارجی که حداقل یک شب را در هتل‌های شهر هنگ‌کنگ سپری کردند، برابر با ۱۰٫۸۱ میلیون نفر بوده و در سئول برابر با ۸٫۶۳ میلیون نفر بوده است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد توریست‌ها در شهر بارسلون برابر با ۷٫۳۷ میلیون نفر بود و در آمستردام ۷٫۲۳ میلیون نفر. شمار توریست‌های خارجی که یک شب را در شهر میلان سپری کرده‌اند در سال ۲۰۱۴ میلادی برابر با ۶٫۸۲ میلیون نفر، در شهر رم برابر با ۶٫۷۹ میلیون نفر و در تایپه (پایتخت تایوان) برابر با ۶٫۲۹ میلیون نفر بوده است. شهرهای شانگهای، وین، ریاض، توکیو و لیما (پایتخت پرو) در این رده‌بندی در جایگاه شانزدهم تا بیستم دنیا قرار داشتند.مطالب مرتبط


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

avatar

نویسنده: سید اسعد حسینی

دکتری اقلیم شناسی از دانشگاه محقق اردبیلی